کتاب مبین

آن خلوت بيکرانه خاموش و سرد را چگونه بر دوش ميکشی؟چگونه پر می کنی؟حرفهايت را با که ميگويی؟غم هايت را به که ميدهی؟ناله هايت را چه ميکنی؟
برای قصه هايت مخاطبی نداری؟برای تنهايت ياری نداری؟برای درد هايت نمی نويسی ؟
کسی نداری که در آن خلوت ساکت تنهايت به او بينديشی؟کسی نداری که برايش فداکاری کنی؟
تلاش کنی،محرومیت بری؟برایت پیغام بیاورد؟برایت قصه سر کند؟پس چه میکنی؟پس به کدام قلم است که سوگند می خوری؟پس به کدام نوشته است که قسم میخوری؟
پس کدام مرکب است که از خون شهیدان برتر می شماری؟پس آن.::لوح محفوظ::. چیست که میگویی؟آن را برای که نوشته ای؟
چرا نگه داشته ای؟چرا نمی دهی که بخوانند؟
کسی نداری؟یا داری و نمی خواهی بخواند؟مگر در آن لوح محفوظ چه ها نوشته ای؟خجالت میکشی که او بخواند؟مگر حرف های لوسی نوشته ای؟مگر تصنیف ساخته ای؟چرا هی از لوح محفوظ حرف میزنی و نشانش نمیدهی؟در تورات ،در انجیل،در زبور داوود،در صحف ابراهیم،در قران محمدهمه سخن از این لوح محفوظ است پس چرا یک سطر از آن را در این کتاب هایت که به مبعوثانت داده ای تا انسانت بخواند نیاورده ای؟مگر این پروردهءتو،این امانتدار تو،این شاگرد درس های شگفت تو ،آنکه اسرار را به او تعلیم داده ای،آنکه.::نام::.ها را که هیچیک از فرشتگانت از آن خبر ندارند به او آموخته ای نباید از آن.::لوح محفوظ::.خبر دار شود؟راستی چرا؟چرا.::محفوظ::.؟این لوح سبز چیست؟این.::گفتگو های تنهائی::.ات،این دفتر زمردینت چه دارند؟دو تا است،.::لوح محفوظ::.و.::کتاب مبین::.آنها را نگاه داشته ای که چه کنی؟اصلا نخواهی داد؟بعد ها میدهی؟هنوز انسان طاقت کشیدن بار آن اسرار را ندارد؟یا نه،کمی لوس است؟نمی خواهی آن جباریت متکبر پر جلالت که همیشه سر چشمه ایات وحی بوده است چنگ ترانه هاو نغمه ها و تصنیف ها و راز و نیاز ها و سرود های رقص و شادی و شور و شعف های صمیمانه و محرمانه و نزدیک گردد؟
پس کی خو اهی داد؟ها!فهمیدم،در آخرالزمان،پس از قیام امام موعود،پس از ظهور منجی منتقم مصلح انقلابی منتُظُر!که دنیا را پر از عدل و صلح و سعادت خواهد کرد از آن پس که پر از ظلم و جنگ و تیره بختی شده بود!آری!این است که در قران خبر داده ای که او خواهد آمدو.::یاتی بدین جدید::.خواهد آمد و دین و کتابی تازه خواهد آورد.پس از قران جز این لوح محفوظ و آن.::کتاب مبین::. چه خواهد بود؟
هیچ...
چرا...
... دین جدید
دکتر شریعتی

/ 19 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ترانه مجهول !!!

سلام عالی بود ....عالی عالی خيلی لذت بردم ...ممنون از شما....خواهر کوچيکه!

masoud

خوب پيشرفت کرده ای! ادامه بده .

عشق عليه السلام

حرف دکتر ححقيقت خيلی تلخيه.....وقتی امام زمان بياد....از بسکه ما تحريف کرديم تو دين...انگار يه دين تازه ای مياد.....يادمون نره که توی حدیث شنیدم بيشتر دشمنای امام زمان از عالم ها هستن....کشکی ما جزوشون نباشيم.....يا حق

قلندر نامه

با عرض سلام ودرود. ای مردم شريف و آزادهء ايران بار ديگر جوانا ن ميهن از خواب بيدار گشته و در خيا بانها با دست خالی و تنها با توکل به خداوند قادر و من و شمای هم وطن مشغول مبارزه برای برچيدن بساط جور و ظلم ميباشد. بجاست من و شما ما شويم و هر شب در ساعت ۲۲ به خيابانها و ميدانهای اصلی شهر ريخته و مام ميهن را در رهائی ياری رسانيم. ای مردم شريف ايران جوانان و دانشجويان دستان گرم و ياری رسان شما را ميطلبند پس با تمام نيرو آتها را ياری رسانيد به کمک دانشجويان غيور دانشگاه تهران و ديگر شهر ها بشتابيد و تا دير نشده صدای پای انقلاب مردم و دانشجويان ايران را بشنويد. به اميد سربلندی آبادی و آزادی ايران و ايرانی.

سوسن صبا

وبلاگ نويس عزيز ؛ با سلام و احترام ، از شما دعوت مي کنم از وبلاگ و سايت ما بازديد نموده و با ارائه نظراتتان ياريگرمان باشيد . سوسن صبا ؛ روابط عمومي ايران ديدبان

aseman

زيبا بود مثل هميشه.

زهرا(صدای باران)

فردا سالگرد دکتر است اومدم يک بار ديگر از اينجا که بوی عشق ميده مطلبش را بخونم.موفق باشی.